Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt wobec dwóch mężczyzn, którzy siłą pozbawili wolności 40–latka

Data publikacji 04.03.2021

Cztery dni grozy przeżył 40-latek, który został pozbawiony wolności i siła przetrzymywany bezprawnie w Mrągowie. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty popełnienia przestępstwa i decyzją sądu najbliższe miesiące spędzą areszcie. Grozi im kara więzienia, trwająca nie krócej niż 3 lata. Sprawę prowadzi mrągowska policja i prokuratura, ustalając motywy działania sprawców i okoliczności zdarzenia.

W ostatnią niedzielę lutego, 28.02.2021 r., około godz. 15:00 mrągowscy policjanci otrzymali informację od starszego mężczyzny, że jego syn jest przez kogoś przetrzymywany wbrew jego woli i może mu się stać krzywda. Warunkiem odzyskania wolności jest przekazanie 10 tysięcy złotych.

Niestety zgłaszający tyle pieniędzy nie posiadał, zaoferował w zamian samochód osobowy. Z chwilą zgłoszenia, do sprawy natychmiast włączyli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie oraz funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. W efekcie podjętych działań, w momencie planowanej wymiany zakładnika na okup, funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn. 39-latek i jego 37-letni wspólnik trafili do policyjnego aresztu. Równocześnie policjanci uwolnili pokrzywdzonego, który na szczęście w trakcie bezprawnego pozbawienia wolności nie doznał poważnych obrażeń ciała.

Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani oraz przedstawiono im zarzuty, popełnienia przestępstwa. Prokurator wystąpił do sądu o areszt tymczasowy wobec podejrzanych na okres trzech miesięcy. W środę, 03.03.2021 r., mrągowski sąd taki środek zapobiegawczy zastosował. Mężczyźni trafili za mury zakładu karnego. Za przestępstwo pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, sprawcom grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mrągowie.

(KWP w Olsztynie/ mw)

Powrót na górę strony