Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla dzielnicowego za pomoc

„Dzięki pomocy i zaangażowaniu takich osób, jak Pan Tomasz, możemy razem, czując się bezpiecznie, nieść pomoc, ratować życie i zdrowie maltretowanych zwierząt…”. To fragment podziękowań, które wpłynęły na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Prudnika mł. insp. Krzysztofa Urbana dla dzielnicowego sierż. szt. Tomasza Wójcika. Policjant na co dzień rozwiązuje problemy mieszkańców na terenie gminy Głogówek. Jednak z wielkim sercem, dogląda również warunków, w jakich przetrzymywane są zwierzęta.

Każdy z nas powinien pamiętać, że zwierzę nie jest rzeczą. Jest istotą żyjącą, zdolną do odczuwania cierpienia, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Dlatego sierż. szt. Tomasz Wójcik oraz przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami po otrzymaniu sygnałów, że na terenie Głogówka w dwóch miejscach właściciele zwierząt nie zapewniają im właściwych warunków niezwłocznie je skontrolowali.

Informacje te się potwierdziły. Warunki bytowania zwierząt pozostawiały wiele do życzenia, a sytuacja finansowa ich właścicieli nie pozwalała im na zapewnienie właściwej opieki. Dobra współpraca dzielnicowego oraz przedstawicieli TOZ-u przyczyniła się do odebrania za zgodą właścicieli trzech psów rasy mieszanej. Zwierzęta trafiły pod właściwy adres i zostały objęte opieką weterynaryjną.   

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku młodszego inspektora Krzysztofa Urbana wpłynęły podziękowania dla dzielnicowego sierż. szt. Tomasza Wójcika za zaangażowanie oraz  działania na rzecz ochrony zwierząt.

Pamiętajmy, jeśli mamy informację o znęcaniu się nad zwierzętami skontaktujmy się z Policją, Strażą Miejską lub Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami.

(KWP w Opolu / kp)

  • Na zdjęciu widoczny dzielnicowy, radiowóz a w tle komisariat
  • zdjęcie podziękowania. Opis podziękowania znajduje się deskrypcji

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony