Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli potrzebującej młodej kobiecie

Data publikacji 05.03.2021

W ubiegłym tygodniu kolejny raz funkcjonariusze z wrocławskiego Śródmieścia pomogli osobie, która podjęła dramatyczną decyzję. Młoda wrocławianka zażyła duże ilości leków i potrzebna była pilna pomoc medyczna. Do przyjazdu karetki pogotowia mundurowi monitorowali funkcje życiowe kobiety i przygotowani byli do podjęcia dalszych czynności ratunkowych.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu codziennie podejmują setki interwencji. Wśród nich zdarzają się sytuacje, kiedy wykonują działania w związku z zagrożeniem czyjegoś życia i zdrowia. Często to właśnie policjanci są pierwsi na miejscu zdarzenia i muszą udzielić pomocy przedmedycznej, a zdarza się, że również polegającej na bezpośrednim ratowaniu czyjegoś życia.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu we Wrocławiu. Pełniący wieczorną służbę mundurowi otrzymali zgłoszenie od kobiety, która poinformowała funkcjonariuszy, że jej 21-letnia córka podjęła próbę samobójczą. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w swoim radiowozie, aby jak najszybciej znaleźć się przy osobie, która potrzebuje pomocy.

Na miejscu oczekiwała przestraszona kobieta oraz jej prawie nieprzytomna córka. Kontakt z młodą mieszkanką Wrocławia był bardzo mocno utrudniony. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta prawdopodobnie zażyła dużą ilość środków farmakologicznych. Policjanci wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego, jednak w danej chwili nie było dostępnej karetki, więc czas oczekiwania nieco się miał wydłużyć.

Mundurowi cały czas monitorowali czynności życiowe kobiety i wiedząc, że w każdej chwili może być potrzebna dalsza pomoc, skontaktowali się z pobliską jednostką Straży Pożarnej, która dysponuje defibrylatorem AED. Po chwili na miejscu byli już strażacy, którzy przywieźli ze sobą niezbędny sprzęt.

Funkcjonariusze przez kilkadziesiąt minut dbali o potrzebującą pomocy kobietę, która musiała zostać przewieziona do placówki medycznej celem niezbędnego leczenia.

Ta sytuacja pokazuje, że codziennie policjanci nie tylko dbają o bezpieczeństwo, ale przede wszystkim pomagają drugiemu człowiekowi.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt z m.in. Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też zajrzeć na stronę wsparcia gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Nie ma sytuacji bez wyjścia. Nie wstydźmy się prosić o wsparcie. Są osoby, które nam pomogą i to całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony