Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka

Data publikacji 05.05.2008

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali do wytrzeźwienia 25 – letnią mieszkankę Kielc, która po północy przebywała na przystanku autobusowym wraz z dwójką swoich dzieci. Ponieważ ich ojciec, przebywający w mieszkaniu również nie nadawał się do sprawowania opieki nad nimi, dziewczynki w wieku 6 i 7 lat trafiły pod opiekę dziadków.

Kiedy zaraz po północy kieleccy policjanci podjechali w pobliże przystanku autobusowego zauważyli siedzącą na ławce 25–letnią kobietę. Obok niej siedział jej o rok starszy znajomy oraz jej dwie córki. Obydwoje dorośli nie chcieli się poddać badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Kobieta, wymachując rękoma, w wulgarny sposób tłumaczyła policjantom, by dali jej spokój. Dziewczynki powiedziały stróżom prawa, że w mieszkaniu został ich ojciec, który również jest pijany i dlatego nie chcą wracać do domu.

Policjanci w mieszkaniu zastali śpiącego mężczyznę, z którym nie można było nawiązać rozmowy. Dzieci trafiły więc pod opiekę swoich dziadków, a ich matka do kieleckiej izby wytrzeźwień. Kobieta miała we krwi ponad 1,5 promila alkoholu.

Policjanci materiały w tej sprawie prześlą do sądu rodzinnego. Wobec kobiety prawdopodobnie zostanie równocześnie przeprowadzone postępowanie przygotowawcze związane z narażeniem dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia.

Powrót na górę strony