Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na czas dotarli z pomocą do zdesperowanej kobiety

Data publikacji 05.03.2021

To nie była pierwsza sytuacja kiedy policjanci z wydziału ruchu drogowego płockiej komendy dotarli na czas z pomocą do osób, które próbowały odebrać sobie życie. Taka pomoc tym razem potrzebna była 38-latce, która próbowała przejść przez bariery mostu i skoczyć do rzeki. Na szczęście policjanci pojawili się w odpowiednim momencie i odwiedli płocczankę od desperackiego kroku.

O niepokojącym zachowaniu młodej kobiety, która stała przy barierach na moście w Płocku, policjantów w środowy wieczór poinformował przejeżdżający kierowca. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Zachowując opanowanie w obliczu zastanego widoku próbującej przejść za bariery mostu kobiety, mundurowi podjęli spokojną rozmowę z desperatką. W trakcie dialogu, mundurowi podeszli do kobiety i szybko odsunęli ją od barier. Było to o tyle niełatwe zadanie, gdyż kobieta była pod wyraźnym działaniem alkoholu. Dlatego wymagało zachowania szcególnej ostrożności.

Kiedy kobieta była już w bezpiecznym miejscu, nadal uparcie próbowała zwieść policjantów i przedostać się na bariery mostu. Kobiecie towarzyszyły silne emocje jednak płoccy policjanci uspokoili desperatkę, która została przekazana pod opiekę przybyłym na miejsce ratownikom z karetki pogotowia. 38-latka została przewieziona do szpitala.

Trudno dzisiaj przewidzieć co mogłoby wydarzyć się w ten środowy wieczór, jednak jedno jest pewne – policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy zachowali pełen profesjonalizm w obliczu tej trudnej sytuacji. Gdyby nie ich odpowiednia reakcja i opanowanie mogłoby dojść do tragedii.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony