Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany nietrzeźwy kierowca taksówki

Data publikacji 05.05.2008

56-letniego kierowcę taksówki, który prowadził po pijanemu, zatrzymali szczecińscy policjanci. Badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że mężczyzna był również poszukiwany do obycia kary, za przestępstwo popełnione wcześniej.

W nocy dyżurny komendy miejskiej w Szczecinie został poinformowany, że nietrzeźwy kierowca taksówki jedzie w kierunku ulicy Wyzwolenia. W informacji podany był także numer rejestracyjny pojazdu. Komunikat drogą radiową przekazano policjantom w służbie. Po chwili jeden z patroli zauważył opisany pojazd i zatrzymał go do kontroli drogowej.

56-letni Piotr O., który jechał taksówką, został poddany badaniu na trzeźwość. Alkotest wykazał u niego ponad 2 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Policję w celu doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego lub zakładu karnego.

Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości. Za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Na wyrok poczeka w areszcie, gdzie odbywać będzie zasądzoną już karę pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony