Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant, który pomaganie ma we krwi

Mł. asp. Krystian Hebel, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, został odznaczony przez Ministra Zdrowia medalem „Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużonego dla Zdrowia Narodu”. Tę odznakę otrzymują osoby, które oddały co najmniej 20 litrów krwi. Lęborski policjant do tej pory ofiarował potrzebującym 24 litry tego drogocennego, ratującego ludzkie życie płynu.

W piątek (5.03.2021 r.) w auli Starostwa Powiatowego w Lęborku, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, odbyło się uroczyste wręczenie odznak „Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużonego dla Zdrowia Narodu”. Wśród wyróżnionych przez Ministra Zdrowia osób znalazł się lęborski policjant, młodszy aspirant Krystian Hebel, który do tej pory przekazał w celu ratowania zdrowia i życia innych 24 litry swojej krwi.

Odznakę wręczyli policjantowi Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku, Pani Kinga Sass i Wicestarosta Lęborski, Pan Edmund Głombiewski, składając równocześnie podziękowania za ofiarność i pomoc w ratowaniu ludzkiego życia.

Młodszy aspirant Krystian Hebel jest dawcą krwi od 2006 roku i już dwukrotnie honorowany był przez Polski Czerwony Krzyż odznakami II i III stopnia. W jego przypadku stwierdzenie, że pomaganie ma we krwi, stanowi dosłowność, bo poza krwiodawstwem jest również zarejestrowany jako dawca szpiku.

To nie wszystkie wyróżnienia tego funkcjonariusza. W 2017 roku policjant został nagrodzony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za ponadprzeciętne zaangażowanie w wykonywanie zawodowych obowiązków, również poza służbą. Wówczas, w czasie wolnym od służby, udzielił pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadku i zabezpieczył miejsce zdarzenia.

Bohaterskiemu policjantowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(KWP w Gdańsku / kp)

  • młodszy aspirant Krystian Hebel
  • Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku Kinga Sass przypina policjantowi medal
  • medal oraz legitymacja zasłużonego honorowego dawcy krwi
Powrót na górę strony