Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kobieta żyje dzięki policjantom

Data publikacji 09.03.2021

Policjanci z białostockiej patrolówki uratowali 58-latkę. Kobieta leżała na chodniku w centrum Białegostoku, była nieprzytomna i nie oddychała. Funkcjonariusze resuscytowali kobietę, aż do przyjazdu załogi karetki pogotowia. Chwilę później 58-latka odzyskała funkcje życiowe.

Wczoraj, 08.03.br., po 19:00, policjanci z białostockiej patrolówki, przejeżdżając ulicą Lipową zauważyli leżącą na chodniku kobietę. Obok niej była osoba, która udzielała jej pierwszej pomocy. Policjanci widząc całą sytuację natychmiast zareagowali. Okazało się, że kobieta od kilku minut nie daje oznak życia. Mundurowi zmienili świadka udzielającego pomocy i kontynuowali resuscytację. Na miejsce wezwali również załogę karetki pogotowia. Policjanci przez około kwadrans resuscytowali 58 latkę. Po przybyciu medyków, funkcjonariusze przekazali im nieprzytomną kobietę, która po kilku minutach odzyskała funkcje życiowe. 58-latka trafiła do szpitala.

Słowa uznania należą się również osobie, która przechodząc tuż obok, nie pozostała obojętna i udzieliła pierwszej pomocy.

(KWP w Białymstoku/ mw)

Powrót na górę strony