Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o kłusownictwo w rękach policjantów

Data publikacji 09.03.2021

Policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu strzeleckiego. Na terenie jego posesji funkcjonariusze znaleźli kilkanaście dzikich ptaków. Zwierzęta podlegające ścisłej ochronie uwięzione były w klatkach. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu liczne potrzaski oraz wnyki. Mężczyźnie grozi teraz nawet do 5 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu może trudnić się nielegalnym procederem kłusownictwa. Funkcjonariusze natychmiast zweryfikowali swoje przypuszczenia. W tym celu przeszukali wytypowaną posesję.

Za jednym z domów jednorodzinnych, na nieużytkach rolnych, policjanci znaleźli klatki z ptakami, które w Polsce są pod ścisłą ochroną gatunkową. Kolejne przetrzymywane były w klatkach w domu. To w sumie kilkanaście rzadkich gatunków ptaków - między innymi gile, sikorki, makolągwy, szczygły i grubodzioby. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli służące do kłusownictwa liczne klatki z zatrzaskami i wnyki.

Właścicielem terenu okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Mężczyzna usłyszał już zarzut związany z kłusownictwem. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Natomiast zabezpieczone ptaki zostały przekazane funkcjonariuszom Straży Leśnej.

(KWP w Opolu / mw)

  • Zdjęcie przedstawia ptaki znajdujące się pod ochroną w zamkniętej klatce, ustawionej na leśnym podłożu
  • Zdjęcie przedstawia rękę trzymającą wnyki, służące do nielegalnego polowania na zwierzynę
  • Na zdjęciu klatka z uwięzionymi w niej dziko żyjącymi ptakami, ułożona na drewniane ławie
  • Zdjęcie przedstawia gila - ptaka objętego ścisłą ochroną gatunkową, zamkniętego w klatce
Powrót na górę strony