Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zbierali nakrętki dla Stasia

Data publikacji 09.03.2021

Gdańscy policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją zaangażowali się w pomoc dla chorego Stasia. Wspólna inicjatywa zbierania plastikowych nakrętek trwała od prawie roku. Przekazane nakrętki trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą 8-letniemu chłopcu w walce z chorobą.

Dużą ilość plastikowych nakrętek zebrali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Akcja zbierania nakrętek trwała od prawie roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem, także wśród policjantów i pracowników komisariatu Policji na Suchaninie. W piątek, 5 marca br., zebrane nakrętki zostały przekazane 8-letniemu Stasiowi oraz jego mamie. Chłopiec od urodzenia choruje na autyzm i wymaga ciągłej rehabilitacji. Przekazane nakrętki trafią teraz do recyclingu, a uzyskane za nie pieniądze, pomogą chłopcu w walce z chorobą. Osoby, które zaangażowały się w zbiórkę nakrętek, dały dowód na to, że warto pomagać i nawet takim prostym gestem można wspomóc przewlekle i nieuleczalnie chore dzieci. Wystarczy świadomość tego, że zwykła, plastikowa nakrętka ma wartość i może blisko nas jest osoba, której pomoże w walce z chorobą.

Policjanci nie przestają pomagać! W budynku Policji przy ul. Kartuskiej 245 B funkcjonariusze wystawili po raz kolejny pojemniki, które wspólnymi siłami z pewnością ponownie się zapełnią. Zebrane nakrętki trafią do kolejnej osoby potrzebującej pomocy.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony