Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nowi policjanci złożyli ślubowanie

Data publikacji 09.03.2021

Dzisiaj, w samo południe w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie nowi policjanci wypowiedzieli słowa Roty, składając uroczyste ślubowanie. W wydarzeniu tym uczestniczył Pan Zbigniew Bogucki Wojewoda Zachodniopomorski oraz szef zachodniopomorskiego garnizonu nadinsp. Tomasz Trawiński wraz ze swoimi zastępcami oraz przedstawiciele kadry kierowniczej zachodniopomorskiego garnizonu.

W dniu 23 lutego 2021 roku w szeregi Zachodniopomorskiej Policji przyjętych zostało kolejnych 115 kandydatów: 54 kobiety i 61 mężczyzn. Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa ślubowania nowych policjantów odbywają się w jednostkach, do których mundurowi zostali przydzieleni i przebiegają w ścisłym reżimie sanitarnym oraz przy minimalnym udziale funkcjonariuszy. Dziś w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie podczas apelu uroczyste słowa Roty wypowiedziało łącznie 19 funkcjonariuszy.
Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński gratulowali młodym funkcjonariuszom wyboru naszej formacji. W swojej wypowiedzi podkreślił, że jest to służba trudna i wymagająca, ale dająca dużo satysfakcji i możliwości niesienia pomocy innym ludziom. Szef zachodniopomorskiego garnizonu życzył nowo przyjętym funkcjonariuszom sukcesów zarówno w realizacji planów związanych z drogą zawodową, jak i w życiu osobistym.

Młodzi adepci niebawem rozpoczną naukę w szkołach policyjnych, gdzie będą uczestniczyć w kursie podstawowym, który pozwoli im na zdobycie podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych. Po jego zakończeniu mundurowi powrócą do macierzystych jednostek, gdzie pod opieką starszych i doświadczonych kolegów będą służyć lokalnej społeczności.
W 2020 roku zachodniopomorski garnizon przyjął blisko 400 funkcjonariuszy, w tym roku planowane są kolejne nabory. Pierwszy z nich odbył się w lutym, kolejne zaplanowane są na 20 kwietnia, 13 lipca, 15 września, 3 listopada i 30 grudnia.

Jeżeli zastanawiasz się jaką drogę rozwoju zawodowego wybrać, proponujemy Ci wstąpienie w szeregi naszej ponad 100 tys. formacji. To zawód dla ludzi wyjątkowych, którzy w codziennym życiu przestrzegają zasad moralnych.

Szczegółowe informacje na temat przyjęć do Policji znajdują się tutaj: Zostań policjantem►

(KWP w Szczecinie)

Powrót na górę strony