Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste otwarcie nowo wybudowanego skrzydła Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim

Data publikacji 09.03.2021

Dzisiaj, 9 marca odbyła się uroczystość otwarcia nowo wybudowanego skrzydła budynku Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim. W uroczystym apelu przeprowadzonym w reżimie sanitarnym, uczestniczył Wojewoda Pomorski, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku i Starosta Powiatu Gdańskiego.

Dzisiaj, 9 marca odbyła się uroczystość otwarcia nowo wybudowanego skrzydła budynku Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim. Uroczysty apel rozpoczął meldunek złożony przez dowódcę uroczystości – podinspektora Jacka Kowalskiego I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Pruszczu Gdańskim inspektorowi Robertowi Sudenisowi Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. W apelu, przeprowadzonym w reżimie sanitarnym, uczestniczyli Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Starosta Powiatu Gdańskiego Stefan Skonieczny. Oczywiście nie zabrakło także reprezentacji pruszczańskiej policji.

Inwestycja polegająca na rozbudowie komendy prowadzona była od kwietnia 2019 do końca października 2020 roku. W jej ramach do istniejącego budynku dobudowano nowe skrzydło o powierzchni użytkowej prawie 650 m2. W obiekcie znajdują się pomieszczenia biurowe m.in. dla wydziałów kryminalnego, dochodzeniowo-śledczego oraz ruchu drogowego, pomieszczenie dla osób zatrzymanych, a także część o przeznaczeniu socjalnym. Koszt budowy wyniósł ponad 6 mln 600 tysięcy złotych, z czego samorząd zasilił Policję kwotą 100 000 złotych.

Obiekt spełniający wysokie standardy w zakresie warunków pracy funkcjonariuszy, a także obsługi klientów, pozwoli policjantom jeszcze lepiej realizować zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w dynamicznie rozwijającym się powiecie gdańskim.

  • nowo otwarty budynek komendy
  • nowo otwarty budynek komendy
  • przecięcie wstęgi
Powrót na górę strony