Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na zakazie i skrzyżowaniu wyprzedzał inne tiry

Data publikacji 10.03.2021

Kamera radiowozu podlaskiej grupy Speed nagrała niebezpieczne wyprzedzanie kierowcy tira. Obywatel Litwy jadąc krajową "ósemką" wyprzedzał ciąg pojazdów na zakazie i skrzyżowaniu. To niejedyne przewinienia 53 latka. Do zdarzenia doszło w miejscowości Podcisówek w powiecie augustowskim. Kierowca mana został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

Policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli tira, którego kierowca jadąc krajową "ósemką" wyprzedzał na skrzyżowaniu ciąg ciężarówek. Do zdarzenia doszło we czwartek po 11 na trasie między Białymstokiem a Augustowem. Kierowca mana w miejscowości Podcisówek zdecydował się na ten manewr pomimo obowiązującego tam zakazu wyprzedzania. Jednak to nie jedyne przewinienia obywatela Litwy. Zlekceważył on również linię podwójnie ciągłą i nakaz jazdy z prawej strony znaku. 53-letni pirat drogowy został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

Nieprawidłowe wyprzedzanie, to jedna z częstych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego kolejny raz apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i przypominamy, że rozsądek i ostrożność powinny iść w parze.

Opis filmu: Widok na drogę, po której jadą pojazdy ciężarowe. Na górze i dole ekranu widać dane dotyczące nagrania, między innymi data, godzina, prędkość. W pewnym momencie z naprzeciwka widać jak pojazd ciężarowy jedzie lewym pasem i wyprzedza ciąg pojazdów. Kontynuuje ten manewr nawet na skrzyżowaniu. Z lewej strony widać jak przejeżdża biała ciężarówka. W dalszej części nagrania widać ja wyprzedzający inne pojazdy kierowca zjeżdża na prawy pas tuż przed jadące w tym samym kierunku pojazdy.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.55 MB)

Pliki do pobrania

  • 14.32 KB
    Deskrypcja tekstowa do filmu.
Powrót na górę strony