Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi udzielili pomocy bezdomnemu

Dzielnicowi zduńskowolskiej komendy prowadzą wzmożone kontrole pustostanów i innych podobnych miejsc, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem. Dzięki zdecydowanej postawie stróżów prawa 39-latek nie spędzi kolejnej nocy w opuszczonym budynku.

Na zewnątrz wciąż panują niskie temperatury, które w nocy spadają często poniżej zera. 9 marca br., po godzinie 9:00 dzielnicowi w trakcie obchodu rejonu służbowego kontrolowali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. I tym razem intuicja nie zawiodła mundurowych. W opuszczonym budynku przy ul. Łódzkiej w Zduńskiej Woli znaleźli mężczyznę. Jego miejsce do spania stanowił znaleziony na śmietniku materac, który leżał na ziemi. Zziębnięty na szczęście  nie wymagał opieki medycznej, lecz policjanci nie pozostawili mężczyzny bez pomocy. Najpierw ogrzali w radiowozie, a następnie przekazali pod opiekę placówki, która na terenie powiatu zduńskowolskiego zajmuję się osobami bezdomnymi.

Przypominamy !

Obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

(KWP w Łodzi / kp)

  • Dzielnicowy wchodzi do opuszczonego budynku. Podejrzewa, że tam może znaleźć osobę bezdomną
  • Dzielnicowy znalazł miejsce, gdzie śpią osoby bezdomne. Na ziemi leżą stare materace i porozrzucane są śmieci
Powrót na górę strony