Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie polował na sarny. Zatrzymany przez policjantów i strażników leśnych

Data publikacji 10.03.2021

59-letni mieszkaniec jednej z wsi w gminie Skwierzyna, który wykorzystywał wnyki do kłusowania na sarny, został zatrzymany przez policjantów i strażników leśnych. Mężczyzna nielegalnie upolowaną zwierzynę leśną sprzedawał okolicznym mieszkańcom za alkohol. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania mężczyzny doszło dzięki współpracy policjantów z Komisariatu Policji w Skwierzynie oraz funkcjonariuszy Straży Leśnej. Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec gminy Skwierzyna nielegalnie poluje na zwierzynę leśną, a później sprzedaje okolicznym mieszkańcom za alkohol. Z ustaleń mundurowych wynikało, że proceder mógł trwać od dłuższego czasu, a łupem kłusownika były głównie sarny.

Policjanci podczas sprawdzenia terenu leśnego, ujawnili kilkadziesiąt sztuk pułapek, w których zwierzęta często umierają w okropnych męczarniach. Wszystkie wnyki zostały zabezpieczone. Zatrzymany 59-latek przyznał się do kłusownictwa. Policjanci ustalili, że w okresie od połowy stycznia w ten sam sposób mógł upolować sześć saren, które później oprawiał i sprzedawał. Zgodnie z prawem łowieckim za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

  • dwaj policjanci osadzają podejrzanego w radiowozie
  • sarna we wnykach
  • zabezpieczone wnyki
Powrót na górę strony