Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mobilizacja służb dla bezpieczeństwa mieszkańców – niewybuchy zabezpieczone przez saperów i policjantów

Data publikacji 10.03.2021

Zielonogórscy policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia granatów i amunicji z okresu II Wojny Światowej. Z ulicy Głowackiego w Zielonej Górze , gdzie znaleziono niewybuchy, policjanci ewakuowali mieszkańców, którzy po zabezpieczeniu znaleziska przez saperów, mogli bezpiecznie powrócić do swoich domów.

W miniony poniedziałek (8 marca) o godzinie 14 Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezieniu kilkunastu granatów i amunicji podczas prac budowlanych ulicy Głowackiego w Zielonej Górze. Na miejsce zostały skierowane patrole Policji, których zadaniem było zabezpieczenie terenu do czasu przyjazdu saperów. Do zabezpieczenia terenu zaangażowanych zostało 20 zielonogórskich policjantów. Żołnierze z jednostki sapersko-minerskiej z Głogowa po zbadaniu znaleziska podjęli decyzję, że konieczna jest ewakuacja mieszkańców z dwóch sąsiadujących z budową bloków. Policjanci ewakuowali 12 osób, dla których Urząd Miasta w Zielonej Górze podstawił specjalne busy.  Po zakończeniu akcji wówczas mieszkańcy mogli bezpiecznie powrócić do swoich domów.  Saperzy zabrali 16 znalezionych granatów zaczepnych oraz amunicję na poligon w Świętoszowie w celu zneutralizowania niewybuchów.

UWAGA! W przypadku znalezienia niewybuchów lub niewypałów pamiętajmy, aby nie dotykać takich znalezisk, nie przenosić ich w inne miejsca. Jeśli to możliwe, należy miejsce, w którym został znaleziony niewypał lub niewybuch oznaczyć i jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji.

 

podinspektor Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

 

  • Miejsce ujawnienia niewybuchów. Pojazd wojskowy stojące po prawej stronie.
  • Miejsce ujawnienia niewybuchów. Pojazd wojskowy stojące po prawej stronie.
  • Umundurowani policjanci rozmawiają na tle budynków mieszkalnych.
  • Policjant i żołnierz na tle pojazdów i budynków mieszkalnych.
  • Miejsce ujawnienia niewybuchów. Budynki mieszkalne, a obok stojące na ulicy samochody.
  • Policjant stojący przy radiowozie, w tle budynki mieszkalne.
Powrót na górę strony