Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów za uratowanie mieszkańców z płonącego budynku

W Urzędzie Miasta i Gminy Wieliczka, 9 marca br., burmistrz Pan Artur Kozioł w obecności Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Mirosława Stracha oraz Naczelnika Wydziału Prewencji asp. sztab. Piotra Motyki, osobiście podziękował policjantom wielickiej komendy st. sierż. Adamowi Wronie i st. post Bartoszowi Kozłowskiemu za uratowanie z płonącego budynku mieszkańców Kokotowa.

Przypomnijmy, do pożaru domu w Kokotowie doszło 30 stycznia br. po godzinie 20.00. Oficer dyżurny wielickiej komendy niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia o palącym się domu skierował policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy na miejscu pojawili się jako pierwsi. W środku palił się drewniany strop budynku. Starszy posterunkowy Bartosz Kozłowski pomógł w ewakuacji osób znajdujących się wewnątrz budynku, natomiast starszy sierżant  Adam Wrona podjął próbę ugaszenia zarzewia ognia. W wyniku czynności podjętych przez policjantów wszystkie osoby zostały bezpiecznie ewakuowane z wnętrza budynku, nie odniosły też obrażeń.

Burmistrz miasta i gminy Wieliczka, Pan Artur Kozioł, podziękował policjantom za bohaterską postawę, pogratulował doskonałego wyszkolenia oraz zachowania zimnej krwi w jakże trudnej  i niebezpiecznej sytuacji. Zwrócił uwagę, że bohaterska postawa wielickich policjantów oraz sumienne wykonywanie przez nich obowiązków daje  gwarancję bezpieczeństwa mieszkańcom całego powiatu.

(KWP w Krakowie / kp)

  • podziękowania przekazane policjantom
  • dwaj policjanci i burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka
  • dwaj policjanci i burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka wręczający policjantom podziękowania
  • czterej policjanci i dwóch mężczyzn
Powrót na górę strony