Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowane dwie wytwórnie metamfetaminy

Data publikacji 10.03.2021

W ostatnich dniach policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali w Legnicy dwóch mężczyzn podejrzanych o produkcję środków psychotropowych. Na terenie województwa dolnośląskiego funkcjonariusze zabezpieczyli dwie linie produkcyjne o cechach laboratorium chemicznego oraz gotowe narkotyki, rewolwer wraz z amunicją i gotówkę. Decyzją sądu sprawcy zostali aresztowani na 3 miesiące.

W ostatnich dniach policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w ramach działań operacyjnych, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o produkcję środków psychotropowych. Zaskoczeni sprawcy zatrzymani zostali na gorącym uczynku w momencie kulminacyjnym podczas procesu wytwarzania środków zakazanych ustawą. W mieszkaniu, które zajmowali domorośli chemicy, funkcjonariusze zabezpieczyli całą linię produkcyjną służącą do wytwarzania metamfetaminy i pseudoefedryny. Oprócz odpowiedniego sprzętu, znajdowały się tam też tzw. półprodukty oraz gotowe produkty. Policjanci zabezpieczyli wyprodukowaną metamfetaminę o wadze ponad 1 kg oraz marihuanę i pseudoefedrynę, a także substancje narkotykowe w trakcie procesu produkcji.

W mieszkaniu jednego z mężczyzn znaleziono również marihuanę, a także telefony komórkowe, laptopy i gotówkę. Z wiedzy operacyjnej wynikało też, że chemicy prowadzą drugą wytwórnię narkotyków, ale w sąsiednim mieście. To laboratorium również zostało ujawnione i zlikwidowane. Podczas sprawdzania tamtejszych pomieszczeń znaleziono broń palną wraz z amunicją. Wszystkie czynności przeprowadzone były przy udziale technika kryminalistyki oraz biegłego z zakresu badań chemicznych z KWP we Wrocławiu. Na miejscu obecna była też Straż Pożarna.

Zatrzymani mężczyźni decyzją sądu trafili do aresztu na 3 miesiące. Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Legnicy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • zabezpieczone kanistry z narkotykami
  • znaleziony i zabezpieczony pistolet">
  • zabezpieczone i poukładane na podłodze banknoty pieniężne">
  • narkotyki w słoiku stojące na półce">
  • "susz marihuany leżący na stole w reklamówce">
  • zatrzymany mężczyzna w areszcie stoi obok policjantów">

Film Zlikwidowane dwie wytwórnie metamfetaminy

Pobierz plik Zlikwidowane dwie wytwórnie metamfetaminy (format mp4 - rozmiar 40.73 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony