Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA w rękach sądeckiej Policji

Data publikacji 10.03.2021

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Grybowie zatrzymali mężczyznę poszukiwanego na podstawie europejskiego nakazu aresztowania. 45-latek wpadł, bo awanturował się z właścicielami, u których wynajął pokój. Poszukiwany na swoim koncie ma m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstwa popełnione na terenie Niemiec.

05 marca br. przed godz. 23:00, sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturujących się nietrzeźwych mężczyznach w jednym z wynajętych mieszkań na terenie gminy Grybów. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy uspokoili skonfliktowane strony.

W trakcie legitymowania uczestników imprezy okazało się, że jeden z nich, 45-letni mieszkaniec województwa lubuskiego, jest poszukiwany na podstawie europejskiego nakazu aresztowania przez niemiecką Policję. Mężczyzna na swoim koncie ma udział w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się przemytem wyrobów tytoniowych. Ponadto 45-latek poszukiwany był do ustalenia miejsca pobytu przez jedną z lubuskich prokuratur za przestępstwo przeciwko mieniu.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla zatrzymanych sądeckiej komendy. 8 marca br. decyzją Sądu Okręgowego w Nowym Sączu 45-latek został tymczasowo aresztowany. Poinformowano stronę niemiecką i w jego sprawie prowadzone są dalsze czynności.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony