Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany i poszukiwany jechał autostradą

Data publikacji 11.03.2021

Wykładowcy Zakładu Ruchu Drogowego, mł. asp. Bartosz Wiatrowski i asp. Mariusz Zduńczyk, na autostradzie A-2 uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Policjanci wracali do CSP ze Szczecina, gdzie przeprowadzali kursy specjalistyczne dla policjantów ruchu drogowego. 26-letni mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu i był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci jadąc autostradą w kierunku Warszawy zwrócili uwagę na peugeota 206, którego kierujący wykonywał bardzo gwałtowne manewry, używał sygnałów świetlnych i dźwiękowych wobec innych uczestników ruchu, a także poruszał się z niebezpieczną prędkością.

Wykładowcy podejrzewali, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Wykorzystali moment, w którym musiał on zwolnić i zatrzymać się w punkcie poboru opłaty autostradowej i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Na miejsce przyjechali policjanci  z komisariatu w Głownie. Po przebadaniu 26-letniego kierowcy alkomatem, okazało się że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Zdecydowana postawa naszych wykładowców przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcy, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze.  

Pomimo wielu apeli Policji i tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się osoby wsiadające za kierownicę po wypiciu alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość spożytego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta. Może to zapobiec wielu dramatom na drogach naszego kraju, a nasza postawa może uratować komuś życie.

(CSP w Legionowie/ mw)

Powrót na górę strony