Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

26-latek poszukiwany przez holenderski sąd wpadł podczas kontroli drogowej

Data publikacji 12.03.2021

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 26-letniego mieszkańca Przemyśla. Mężczyzna był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania wydanym przez holenderski sąd za kradzież i rozbój. Wpadł podczas kontroli drogowej. Dodatkowo był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Wczoraj, 11.03.2021 r., policjanci ruchu drogowego przemyskiej jednostki prowadzili kontrolę prędkości w miejscowości Śliwnica. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej osobową mazdę, której kierowca w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenia do 50km/h, przekroczył dozwoloną prędkość o 33 km/h.

Za kierownicą mazdy siedział 26-letni mężczyzna. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami, a od marca 2021 roku, jest poszukiwany europejskim nakazem aresztowania wydanym przez holenderski sąd za kradzież i rozbój. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało prawie 1,5 promila w jego organiźmie.

26-letni mieszkaniec Przemyśla trafił do policyjnego aresztu. Po wykonaniu czynności procesowych z jego udziałem zostanie przekazany do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony