Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczecińscy policjanci eskortowali rodzącą kobietę

Data publikacji 12.03.2021

W policyjnej służbie zdarzają się takie chwile, gdy obok profesjonalizmu musi pojawić się szybkość działania, także w niecodziennej sytuacji. O nietypową pomoc zostali poproszeni policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, którzy w rejonie ul. Hangarowej kontrolowali prędkość kierujących.

Dziś, 12.03.br., rano, do funkcjonariuszy mierzących prędkość na ul. Hangarowej podjechał samochód, w którym znajdowała się rodząca kobieta. Kierujący toyotą mężczyzna poinformował mundurowych, że jego żonie najprawdopodobniej odeszły już wody płodowe, a to świadczyło o rozpoczętej akcji porodowej. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych mundurowi pilotowali samochód z rodzącą kobietą do szpitala na Pomorzanach. Cała akcja rozgrywała się w błyskawicznym tempie. Po bezpiecznym i szybkim pilotażu kobieta trafiła do szpitala i została przewieziona na salę porodową.

Dzięki pomocy policjantów ze szczecińskiej drogówki, Aleksander szczęśliwie przyszedł na świat w szpitalu, a nie w samochodzie.

Funkcjonariusze gratulują rodzicom, a małemu Olkowi życzą dużo zdrowia.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony