Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Myślał, że oszuka policjantów

Data publikacji 06.05.2008

Nie zdołał przechytrzyć lipnowskich policjantów nietrzeźwy kierowca, który na widok mundurowych zamienił się miejscem za kierownicą, ze swoją pasażerką. Kierował oplem kadettem mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, orzeczonego do 2013 roku.

Policjanci patrolujący w Lipnie ul. Rypińską, dostrzegli jadącego w ich kierunku opla kadetta. Kierowca nagle zatrzymał się, a następnie zamienił miejscem, z siedzącą obok pasażerką, która dalej kontynuowała jazdę. Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna widziany wcześniej przez funkcjonariuszy za kierownicą jest nietrzeźwy. Alkotest wykazał w jego organizmie 0,64 promila alkoholu. Jakby tego było mało, sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że to nie jedyne przestępstwo na koncie zatrzymanego. 24-letni mieszkaniec gminy Lipno rok temu stracił prawo jazdy i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów aż do 2013 roku.

Podejrzany prosto z drogi trafił do policyjnego aresztu. Teraz czeka go ponowna sprawa w sądzie. Tym razem odpowie nie tylko za kierowanie pod wpływem alkoholu, ale i za złamanie sądowego zakazu. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.
Powrót na górę strony