Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Żądali opłaty za wyjazd z gminy

Data publikacji 06.05.2008

Policjanci z komisariatu w Prabutach zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy wpadli na pomysł ściągania opłaty za wyjazd z terenu gminy. Sprawcy zagrodzili drogę drewnianą kłodą i czekali na pierwszą ofiarę. Gdy kierowca pierwszego zatrzymanego auta nie chciał uiścić opłaty, zaczęli go bić. Ten jednak zdołał się wyrwać i uciekł. Teraz zatrzymani odpowiedzą za usiłowanie rozboju.

W niedzielę po północy w gminie Prabuty czterech mężczyzn w wieku od 16 do 19 lat wpadło na pomysł pobierania opłaty za wyjazd z terenu gminy. Na drodze pomiędzy miejscowościami Pólko a Bałoszyce położyli drewnianą kłodę i czekali. Kilka minut później przed przeszkodą zatrzymał się kierowca opla astry. Jeden ze sprawców podszedł do samochodu i zażądał 20 zł „za opuszczenie jego gminy”. Kierowca stanowczo odmówił więc cała czwórka zaczęła okładać go pięściami. Napastnicy próbowali wyciągnąć go z opla, ale mężczyzna wyrwał się i zdołał odjechać.

Wczoraj policjanci z komisariatu w Prabutach zatrzymali czterech sprawców. Okazali się nimi młodzi mieszkańcy wsi Pólko. Wszyscy czterej odpowiedzą za usiłowanie rozboju. Jeden z nich jako osoba nieletnia stanie przed sadem rodzinnym. Pozostała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury.

Za usiłowanie rozboju sprawcom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony