Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywe "dwudziestki"

Data publikacji 06.05.2008

Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali 16-letka, wobec którego sad rejony wydała nakaz umieszczenia w ośrodku wychowawczym. Podczas zatrzymania policjanci ujawnili przy nim sześć dwudziestozłotowych podrobionych banknotów. W tej sprawie przesłuchano dwóch kolejnych 16-latków. Młodzi ludzie za swój czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Sąd Rejonowy w Stalowej Woli wydał nakaz umieszczenia 16-latka w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. Dlatego też został on zatrzymany przez policjantów. W trakcie przekazywania rzeczy do depozytu przyjmujący je policjant ujawnił sześć podejrzanych banknotów dwudziestozłotowych. Jego podejrzenia wzbudziło to, że wszystkie banknoty miały te same numery i tą samą serię.

W trakcie rozmowy, jaką policjanci przeprowadzili z zatrzymanym, na jaw wyszło, że pieniądze otrzymał od swojego 16-letniego kolegi. W trakcie dalszych czynności ustalono, że banknoty wykonane zostały przy użyciu urządzenia wielofunkcyjnego w mieszkaniu jednego z kolegów zatrzymanego 16-latka.

Policjanci przeprowadzili przeszukanie, które pozwoliły na zatrzymanie dwóch komputerów oraz urządzenia wielofunkcyjnego. Prawdopodobnie właśnie te urządzenia posłużyły do drukowania fałszywych banknotów.

W tej sprawie przesłuchano trzech 16-letnich chłopców. Dwóch z nich po przesłuchaniu zwolniono do domów, natomiast zatrzymany jako pierwszy, trafi do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Wszyscy przyznali się do popełnionego czynu. Policjanci sprawdzają, czy fałszywe banknoty nieletni wprowadzali do obiegu.

Młodzi ludzie za swój czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi komenda powiatowa Policji w Stalowej Woli.
Powrót na górę strony