Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał 213 km/h na S8. Zatrzymali go policjanci z mazowieckiej grupy SPEED

Data publikacji 17.03.2021

Mieszkaniec województwa pomorskiego pędził drogą S8 213 km/h. Mężczyzna został zatrzymany przez ostrowskich policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego należących do mazowieckiej grupy SPEED.

W poniedziałek ostrowscy policjanci pracując w ramach mazowieckiej grupy SPEED patrolowali nieoznakowaną skodą wyposażoną w videorejestrator drogę ekspresową nr 8. Policjanci zauważyli kierującego vw przemieszczającego się z dużą prędkością. Jadąc za autem rejestrowali jego prędkość. Urządzenie wskazało 213 km/h. Policjanci zatrzymali kierowcę vw 37-letniego mieszkańca województwa pomorskiego. Mężczyzna otrzymał wysoki mandat oraz punkty karne.

Przypominamy kierowcom, że na drodze ekspresowej dwujezdniowej obowiązuje maksymalna prędkość 120 km/h, a na odcinku jednojezdniowym 100 km/h. Kierowcy traktujący „ekspresówkę” jako tor wyścigowy muszą liczyć się z konsekwencjami. Pamiętajmy, że na drodze ekspresowej występuje duży ruch aut osobowych i ciężarowych w związku z tym jazda z prędkością wyższą niż dopuszczalna to realne zagrożenie dla kierowcy auta jak i innych osób poruszających się tą trasą.

Autor: mł.asp Marzena Laczkowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.84 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony