Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowi policjanci w garnizonie mazowieckim

Data publikacji 17.03.2021

Dziś 15 nowych policjantów zasiliło szeregi garnizonu mazowieckiego. Nowi funkcjonariusze wypowiedzieli słowa roty ślubowania, które przyjął Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion. W uroczystości uczestniczył Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł. W związku z panującą pandemią, ślubowanie różniło się od tych z poprzednich lat i przebiegało w ścisłym reżimie sanitarnym.

W sali konferencyjnej KWP zs. w Radomiu odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy Policji. W tej grupie znalazły się 4 kobiety i 11 mężczyzn. Nowi policjanci trafią do SPPP w Radomiu, SPPP w Płocku i KMP w Radomiu. W sumie w lutym szeregi garnizonu mazowieckiego zasiliło 51 policjantów, w tym 8 kobiet. Ze względu na pandemię, ślubowanie pozostałych funkcjonariuszy będą odbywały się w macierzystych jednostkach. Policjanci będą służyć w Białobrzegach, Ciechanowie, Garwolinie, Grójcu, Kozienicach, Ostrołęce, Płońsku, Przasnyszu, Radomiu, Siedlcach, Sochaczewie, Sokołowie Podlaskim, Szydłowcu, Węgrowie, Wyszkowie, Żyrardowie, SPPP w Radomiu, SPPP w Płocku. W czasie całego procesu rekrutacyjnego najwięcej punktów (167) zdobył post. Rafał Tomaszewski, który zacznie służbę w SPPP w Płocku.

Szef mazowieckich policjantów gratulował nowym funkcjonariuszom wcielenia do służby. Nadinsp. Michał Ledzion zaznaczył, że dziś nowi policjanci ślubowali wypełniać swoje obowiązki „nawet z narażeniem życia”. Szef mazowieckich policjantów życzył ślubującym sukcesów zawodowych oraz by służba przynosiła nowym policjantom satysfakcję. Błogosławieństwa nowym policjantom udzielił Kapelan KWP zs. w Radomiu, ks. Jarosław Rożek.

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł przyłączył się do życzeń nadinsp. Michała Ledziona, podkreślając, jak ważne jest bycie nie tylko dobrym policjantem ale przede wszystkim dobrym człowiekiem.

Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion wyróżnił także w czasie uroczystości trzech policjantów mazowieckiego garnizonu, którzy w połowie lutego ukończyli podstawowe szkolenie zawodowe w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie z najlepszymi wynikami: post. Michała Cieszkowskiego, post. Patryka Turalskiego i poste. Tomasza Wojcieszka.

(KWP w Radomiu / mw)

  • Umundurowani policjanci stojący w podniesionymi do ślubowania dłońmi">
  • Umundurowany policjant i mężczyzna w garniturze">
  • Umundurowany policjant">
  • Umundurowani policjanci stojący w szeregu">
  • Mężczyzna w garniturze">
Powrót na górę strony