Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste wręczenie medali policjantom i pracownikom garnizonu mazowieckiego

Data publikacji 17.03.2021

W Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyło się dzisiaj uroczyste wręczenie medali dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych mazowieckiego garnizonu Policji. Medale oraz legitymacje wręczyli Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł oraz Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion.

W czasie uroczystej zbiórki wręczono „Medale za Długoletnią Służbę”. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał mazowieckim policjantom i pracownikom cywilnym medale jako nagrodę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł udekorował wyróżnione osoby „Medalami za Długoletnią Służbę”, wręczając złote, srebrne i 6 brązowe medale. Komendant Wojewódzki Policji wręczył wyróżnionym legitymacje.

Wśród odznaczonych znaleźli się policjanci i pracownicy z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu oraz komend miejskich i powiatowych Policji garnizonu mazowieckiego. Po części ceremonialnej głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion, który podziękował i pogratulował odznaczonym policjantom i pracownikom cywilnym Policji. Dodał, że te medale to dowód tego, że w codziennej służbie odznaczeni wykazują się ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem.

Podziękowania mazowieckim policjantom i pracownikom cywilnym złożył także Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, który podkreślił, jak ważną rolę spełniają dla wszystkich mieszkańców Mazowsza i poczucia ich bezpieczeństwa.

(KWP w Radomiu/ mw)

  • mężczyzna w mundurze stoi przed mikrofonem, z tyłu widoczne są fragmenty flag
  • Umundurowani policjanci oraz osoby w garniturach stojący przy ścianie, nad nimi godło Polski
Powrót na górę strony