Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

130 kilogramów tytoniu bez akcyzy w rękach kryminalnych

Kryminalni ze skierniewickiej komendy 17 marca 2021 roku zabezpieczyli około 130 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Gdyby towar trafił na rynek, naraziłoby to Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w wysokości 113 tysięcy złotych. Za posiadanie takiej ilości kontrabandy, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem  przestępczości gospodarczej i korupcji skierniewickiej komendy, podczas przeszukania w miejscu zamieszkania 50-letniego skierniewiczanina, znaleźli około 130 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Tytoń znajdował się w dziewięciu workach jutowych i był ukryty w piwnicy domu. Mężczyzna sprzedawał towar mieszkańcom powiatu skierniewickiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wartość uszczuplenia podatku akcyzowego to 113 tysięcy złotych. Skierniewiczanin był już kilkukrotnie notowany za podobne przestępstwa.

Wyroby tytoniowe zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie o przestępstwo karno-skarbowe, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz grzywna. Skierniewiccy kryminalni już trzeci raz w tym miesiącu udaremnili nielegalną sprzedaż wyrobów tytoniowych bez akcyzy.

(KWP w Łodzi / kp)

  • policjant w kamizelce odblaskowej i wypełnione worki jutowe stojące na podłodze
  • worek jutowy wypełniony tytoniem, policjant w kamizelce odblaskowej trzyma w dłoni garść tytoniu
Powrót na górę strony