Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kolejnego oszusta działającego metodą „na policjanta”

Data publikacji 18.03.2021

Funkcjonariusze pionu kryminalnego z Dolnego Śląska współpracując z policjantami z KWP w Łodzi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wyłudzenie pieniędzy od jednej z mieszkanek Wrocławia. Pokrzywdzona, myśląc, że bierze udział w akcji policyjnej, przekazała 30-latkowi pieniądze i złotą biżuterię w łącznej kwocie 55 tys. złotych. Policjanci prowadząc działania operacyjne namierzyli „odbieraka” i odzyskali całą kwotę oraz kosztowności. Zatrzymany trafił już do tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej współdziałając z policjantami Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi oraz komendy miejskiej we Wrocławiu, w wyniku realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali 30-letniego mieszkańca woj. śląskiego podejrzanego o oszustwo.

Jak wynika z ustaleń przeprowadzonych przez policjantów, mężczyzna odebrał od mieszkanki Wrocławia pieniądze w kwocie 40 tys. oraz złotą biżuterię o wartości 15 tys. . Kobieta była przekonana, że bierze udział w działaniach policyjnych. Okazało się, że wcześniej nieustalona osoba kontaktując się telefonicznie i podszywając się za funkcjonariusza policji wprowadziła pokrzywdzoną celowo w błąd, informując o prowadzonej przez Policję akcji oraz zobowiązała kobietę do przekazania kosztowności i gotówki.

Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Sąd na podstawie zebranych materiałów i dowodów wydał już postanowienie o tymczasowym areszcie wobec podejrzanego na 3 miesiące. Mężczyźnie za tego typu przestępstwo może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kolejny raz apelują i przypominają, że NIGDY nie proszą o jakiekolwiek pieniądze oraz wpłacanie środków finansowych na określone konta. Funkcjonariusze NIGDY nie odbierają żadnych kosztowności ani też nie żądają zaciągania zobowiązań finansowych (kredyty, pożyczki). Jeśli ktoś wymaga od nas takich działań - jest OSZUSTEM! W takim przypadku należy natychmiast powiadomić o wszystkim Policję - dzwoniąc na numer alarmowy 112.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: Wydział Kryminalny KWP we Wrocławiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 40.17 MB)

Powrót na górę strony