Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozdają maseczki

Data publikacji 18.03.2021

Od rana gdańscy policjanci rozdają mieszkańcom maseczki, które z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych trafiły do Gdańska. Mundurowi rozdają maseczki podróżującym komunikacją miejską, kierowcom podczas kontroli drogowych, a także mieszkańcom w drodze do pracy i podczas spaceru.

Gdańscy policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób odwiedzających Gdańsk. Dzisiaj (18.03.2021 r.) od rana policjanci z gdańskiej komendy miejskiej oraz komisariatów włączyli się w akcję rozdawania maseczek mieszkańcom. Funkcjonariusze odebrali z gdańskiego magistratu 80 tys. szt. trzywarstwowych maseczek medycznych, które już od rana trafiają do mieszkańców. Mundurowi rozdają maseczki m.in. pasażerom komunikacji miejskiej oraz kierowcom podczas kontroli drogowych.

Pandemia nadal trwa i panujące obostrzenia nakładają na nas wszystkich różne ograniczenia, ale także obowiązki. Jednym z nich jest konieczność noszenia maseczki w taki sposób, aby zasłaniała usta oraz nos. Należy także pamiętać o obowiązku zachowania dystansu oraz o dezynfekcji dłoni.

Policjanci po raz kolejny apelują - dbajmy o siebie i bliskich.

Ograniczenia i obostrzenia mają jeden cel - ochronę życia i zdrowia. Stosując się do przepisów, zwiększamy bezpieczeństwo i zmniejszamy ryzyko zakażenia się koronawirusem. Jeżeli wychodzisz z domu, to pamiętaj o maseczce. Najlepiej weź dwie, tzw. awaryjna maseczka na pewno się przyda się w przypadku zgubienia tej pierwszej. Pamiętaj o zmianie maseczki jednorazowej na nową oraz o wypraniu tej, którą można używać wielokrotnie. Będąc w sklepie, pamiętaj o dezynfekowaniu dłoni, jednorazowe rękawiczki też mogą się przydać. Pamiętaj, że masz ogromny wpływ na zdrowie swoje oraz innych osób. Działaj lokalnie, ale myśl globalnie. Nie zapominajmy jednak. Osoby, które lekceważą obowiązujące obostrzenia, muszą liczyć się z konsekwencjami.

(KWP w Gdańsku / kp)

  • dwaj policjanci i kobieta, która otrzymuje od nich maseczkę
  • dwaj policjanci i kobieta
  • policjant i policjantka przekazują kierowcy maseczkę
  • policjant bierze w ręce pudełka z maseczkami
  • policjant i policjantka z kobietą
Powrót na górę strony