Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

17-latka zabłądziła w lesie. Odnaleźli ją policjanci

Data publikacji 18.03.2021

Sukcesem zakończyły się prowadzone dzisiejszej nocy przez policjantów poszukiwania nastolatki z gminy Nielisz. 17-latka wracając do domu od koleżanki zgubiła się w lesie. Telefonicznie powiadomiła o tym rodzinę, a ta zaalarmowała policjantów. Mundurowi odnaleźli ją kilka kilometrów od domu na terenie leśnego szlaku. 17-latka w organizmie miała prawie promil alkoholu, co niewątpliwie miało wpływ na utratę przez nią orientacji w terenie. Na szczęście nic się jej nie stało. Policjanci odwieźli ją do domu i przekazali pod opiekę rodzinie.

Dzisiejszej nocy, około godziny 00:30 mieszkanka gminy Nielisz powiadomiła, że jej córka zgubiła się w lesie. Zaniepokojona jej losem matka powiedziała, że 17-latka wracając do domu ze spotkania z koleżanką zabłądziła. Nieletnia zadzwoniła do siostry z informacją, że nie potrafi odnaleźć drogi do domu. Kontakt z nią był utrudniony, mówiła bardzo niewyraźnie i rozłączała połączenia. Rodzina sama próbowała jej szukać, jednak kiedy to nie przyniosło efektów postanowiła o pomoc poprosić policjantów. 

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania 17-latki. Sprawdzali tereny leśne w gminie Nielisz. Po niespełna godzinie mundurowi odnaleźli nastolatkę. Była w lesie na jednym ze szlaków, a do domu miała kila kilometrów. 

Szybko wyszedł na jaw powód jej niezrozumiałych telefonicznych wypowiedzi. 17-latka była nietrzeźwa, w organizmie miała prawie promil alkoholu. Policjanci odwieźli ją do domu i przekazali pod opiekę rodziny. Była wystraszona i zmęczona, ale na szczęście nic się jej nie stało. O nocnym zdarzeniu z udziałem nieletniej dowie się sąd rodzinny.

(KWP w Gdańsku/ mw)

Powrót na górę strony