Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Dziękuję za spokój i życzliwość pań policjantek ...”

Data publikacji 19.03.2021

Podziękowania dla st. sierż. Katarzyny Filipowicz oraz sierż. Angeliki Grzywny, policjantek Wydziału Ruchu Drogowego z oświęcimskiej komendy Policji, za wsparcie udzielone mieszkance Bierunia, która spowodowała kolizję drogową, wpłynęły na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu, insp. Roberta Chowańca oraz Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, kom. Grzegorza Żmudki.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę (13.03.2021 r.). 64-letnia mieszkanka Bierunia po zrobionych zakupach wyjeżdżała swoim fordem z parkingu sklepowego przy ulicy Nojego w Oświęcimiu. W wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu kobieta zderzyła się z samochodem marki Opel, którym kierował 25-letni mieszkaniec Oświęcimia. 

Na miejsce zdarzenia  dyżurny wysłał patrol ruchu drogowego, w skład którego weszły dwie policjantki oświęcimskiej drogówki. Kiedy przyjechały na miejsce, okazało się, że 64-latka była roztrzęsiona i płakała, natomiast poszkodowany w mocnych słowach dawał upust swoim emocjom. Krótka rozmowa z funkcjonariuszkami sprawiła, że kobieta uspokoiła się i mogła wziąć udział w dalszych czynnościach.

Mieszkanka Bierunia w swoim mailu napisała między innymi „... dla mnie było to zdarzenie traumatyczne, gdyż po raz pierwszy spowodowałam kolizję drogową. Spokój i życzliwość pań policjantek pozwoliła mi uspokoić się”. W ten sposób podziękowała za wsparcie w trudnej sytuacji, którego  udzieliły jej policjantki z oświęcimskiej drogówki.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony