Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę bez uprawnień

Data publikacji 22.03.2021

Blisko 3 promile alkoholu miał w organizmie 38-letni kierowca skody. Mężczyzna został zatrzymany przez będącego po służbie policjanta z Posterunku Policji w Krasnosielcu. Teraz 38-latek musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

W miniony piątek (19.03.2021 r.) będący w czasie wolnym od służby policjant z Posterunku Policji w Krasnosielcu jadąc przez miejscowość Jankowo, zwrócił uwagę na jadącą przed nim całą szerokością jezdni skodę. Sposób jazdy kierującego wskazywał, że może on być nietrzeźwy. Funkcjonariusz postanowił go zatrzymać. Swoje podejrzenia przekazał dyżurnemu makowskiej jednostki. Gdy udało się funkcjonariuszowi zatrzymać kierującego skodą wyjął kluczyki ze stacyjki, udaremniając tym samym dalszą jazdę.

Kiedy na miejsce przybyli mundurowi z wydziału ruchu drogowego potwierdzili podejrzenia funkcjonariusza. Badanie alkomatem wykazało u 38-latka blisko 3 promile, a po sprawdzeniu danych kierującego okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i dotkliwe konsekwencje finansowe.

(KWP zs w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony