Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapobiegli tragedii ratując kobietę przed popełnieniem samobójstwa

Data publikacji 22.03.2021

Tylko dzięki doświadczeniu i szybkiej reakcji dzielnicowych z Posterunku Policji w Repkach uratowano niedoszłą samobójczynię. Kobieta weszła na strych, gdzie miała zamiar popełnić samobójstwo. Na szczęście pomoc stróżów prawa przyszła na czas i desperatka trafiła pod fachową opiekę lekarską.

Kilka dni temu dzielnicowi z Posterunku Policji w Repkach zostali skierowani do jednej z miejscowości na terenie gminy Bielany, gdzie ze zgłoszenia wynikało, że kobieta chce popełnić samobójstwo. Dotarcie do będącej w zagrożeniu życia kobiety było utrudnione, gdyż w informacji przekazanej przez WCPR nie było podanego dokładnego adresu pobytu kobiety. Dzielnicowi przeprowadzili rozmowy z mieszkańcami miejscowości ustalając błyskawicznie, gdzie może znajdować się kobieta.

Po wejściu na strych domu dzielnicowi odnaleźli 45-latkę i natychmiast zapobiegli jej zamiarowi. Jak sie okazało, kobieta dodatkowo jeszcze zażyła leki. Dzielnicowi wezwali natychmiast na miejsce ratowników medycznych, którzy zabrali kobietę do szpitala.

Natychmiastowa reakcja i doświadczenie dzielnicowych, pozwoliły ocalić życie 45-letniej kobiety, dzięki czemu na czas trafiła pod fachową opiekę lekarską.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony