Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podrobiony towar o wartości ponad 200 tys. zł

Data publikacji 22.03.2021

Policjanci z malborskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 41-letniego mężczyznę, która oferował do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar, którego wartość wstępnie została oszacowana na ponad 200 tys. zł. Za obrót towarami z podrobionymi znakami, grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W piątek, 19.03.br., funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Malborku zatrzymali 41-letniego mężczyznę narodowości bułgarskiej, który na jednym ze stoisk, na targowisku miejskim, oferował do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Policjanci zabezpieczyli kurtki, spodnie, bluzy, koszulki, bieliznę oraz kilkadziesiąt „podróbek” pasków. Wstępnie szacowane straty, na jakie narażone zostały firmy, których fałszywe produkty oferowane były do sprzedaży, wyniosły ponad 200 tysięcy złotych. Śledczy wykonali oględziny zatrzymanego towaru i przedstawili mężczyźnie zarzuty. Sprawa jest rozwojowa, a po złożeniu wniosków o ściganie od wszystkich poszkodowanych, straty markowych firm mogą znacznie się zwiększyć. Teraz policjanci ustalają, skąd pochodzą podrobione ubrania. Zabezpieczone przez funkcjonariuszy towary będą stanowiły dowód w prowadzonym postępowaniu przed sądem.

Decyzją prokuratora mężczyzna otrzymał dozór policyjny. Za obrót przedmiotami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a w przypadku, gdy proceder był stałym źródłem dochodu, kara może wynosić nawet do 5 lat.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony