Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny raz zachował czujność po służbie

Data publikacji 23.03.2021

Policjant z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, będąc poza służbą, zatrzymał w gminie Bielsk Podlaski nietrzeźwego kierowcę. Jak się okazało, 4 miesiące temu funkcjonariusz interweniował wobec tego samego kierującego, z tego samego powodu. 55-latek ponownie jechał samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu oraz posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotę, 20.03.br., przed 17:00, policjant z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Funkcjonariusza zaniepokoił niepewny styl jazdy kierowcy peugeota. Policjant podejrzewał, że osoba ta może być pod wpływem alkoholu. W tym samym momencie peugeot zjechał na parking jednego ze sklepów w gminie Bielsk Podlaski. Wtedy mundurowy szybko podszedł do auta. Chciał sprawdzić jaki był powód tak niepewnego zachowania kierowcy na drodze. Kiedy funkcjonariusz zbliżył się do samochodu zobaczył, że kierowcą jest mężczyzna, który posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych właśnie za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.

Wobec 55-latka, ten sam policjant interweniował na wolnym 4 miesiące temu. Kierowca wiedząc, że za moment pojawią się patrole Policji, nagle ruszył z parkingu. Jednak już po chwili ten sam policjant uniemożliwił mu dalszą jazdę. Po pierwsze mundurowy zajechał mu drogę, po drugie zabrał kluczyki od samochodu. Przybyły na miejsce patrol Policji przeprowadził badanie alkomatem 55-latka. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Teraz dalszym losem kierowcy zajmie się sąd.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony