Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sygnały mieszkańców pomagają Policji dotrzeć do osób potrzebujących pomocy

Data publikacji 23.03.2021

Niskie temperatury sprawiają, że priorytetem policjantów jest pomoc osobom znajdującym się w okolicznościach, które zagrażają ich zdrowiu, a niekiedy i życiu. Także sygnały mieszkańców pomagają w porę dotrzeć do osób potrzebujących pomocy. Dzięki odpowiedniej reakcji mieszkańca funkcjonariusze szybko dotarli do starszej kobiety i udzielili jej pomocy. Zmarznięta i zdezorientowana 79-latka, trafiła pod opiekę ratowników medycznych.

Wczoraj, 22.03.2021 r., po godz. 6:00, dyżurny z Przeworska odebrał telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca miasta, że po ulicy Krakowskiej błąka się starsza kobieta. Policjanci pojechali we wskazane miejsce. Zastali tam 44-letniego mężczyznę i zagubioną, starszą panią. Kobieta ubrana była jedynie w szlafrok i pantofle, a w dłoniach trzymała pudełko z lekami.

Sytuacja była poważna, a z uwagi na niską temperaturę stanowiła ona zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia kobiety. Brak reakcji mógłby skończyć się dla staruszki tragicznie. Mundurowi zaopiekowali się seniorką. Kobieta była zdezorientowana i nie wiedziała gdzie się znajduje. Funkcjonariusze ustalili jej dane, adres zamieszkania i powiadomili służby medyczne. 79-letnia mieszkanka Przeworska została przekazana ratownikom i przewieziona do szpitala.

Szczęśliwy finał tej interwencji był możliwy dzięki szybkiej i właściwej reakcji zgłaszającego. Mężczyzna nie pozostał obojętny na los błąkającej się po ulicy staruszki.

Policjanci zwracą się z apelem do mieszkańców naszego powiatu o przekazywanie informacji na temat osób, które sprawiają wrażenie zagubionych i mogących potrzebować pomocy. Telefon na numer alarmowy może uratować komuś życie.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony