Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Pomagamy na niebiesko”

Data publikacji 23.03.2021

Pod takim hasłem policjanci powiatu zgierskiego zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy do osób poszkodowanych w pożarze kamienicy w Ozorkowie. Dwa wypełnione po dach policyjne busy zostały już przekazane władzom miasta, które następnie oddadzą je w ręce potrzebujących.

7 marca br. w Ozorkowie na ulicy Jana Pawła II doszło do pożaru kamienicy, w wyniku którego całkowitemu spaleniu uległo poddasze budynku, a cały parter został zniszczony w wyniku działań ratunkowych. W ciągu kilku godzin ucierpiały lokale usługowe znajdujące się na dole budynku, a 6 rodzin straciło dach nad głową i dorobek całego życia. Policjanci powiatu zgierskiego niosą pomoc ludziom nie tylko w trakcie swojej służby, ale i nie są obojętni na tragedie, jakie dotykają lokalnych społeczności. Tak zrodził się pomysł na zorganizowanie zbiórki pod hasłem „Pomagamy na Niebiesko”. Przez kilkanaście dni funkcjonariusze gromadzili przedmioty potrzebne poszkodowanym w pożarze rodzinom. To były nie tylko ubrania, zabawki, ręczniki i inne przedmioty codziennego użytku, ale również sprzęt AGD, RTV oraz pieniądze.

W zbiórkę policjantów włączyły się również maluchy i ich rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zgierzu oraz Przedszkola „Pod Topolą” w Zgierzu. Wspólnymi siłami zgromadzono 2 duże policyjne busy wypełnione po dach tym, co może się przydać poszkodowanym. Wszystkie te rzeczy zostały już przekazane pracownikom Urzędu Miasta w Ozorkowie, którzy w najbliższym czasie rozdysponują je dla poszkodowanych.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony