Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Opuścił oddział covidowy, odnaleźli go ostrowscy policjanci

Data publikacji 25.03.2021

Kontrola w miejscach zamieszkania osób objętych kwarantanną to od ponad roku codzienne zadania policjantów w trakcie służby. Funkcjonariusze interweniują również wobec osób opuszczających szpitalne oddziały covidowe. Taka sytuacja miała miejsce w minioną sobotę rano.

W sobotni poranek, 20.03.2021 r. dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie ze szpitala o mężczyźnie, który wyszedł z oddziału covidowego, gdzie został skierowany na izolację. Informację o pacjencie dyżurny przekazał policjantom z wydziału prewencji pełniącym służbę na terenie miasta. Mężczyzna został odnaleziony na ul. S. Duboisa, podczas interwencji policjanci stosowali środki ostrożności podczas kontaktu z 50-latkiem.

O odnalezionym pacjencie powiadomiono zespół ratownictwa medycznego, załoga odwiozła 50-latka z powrotem na oddział. „Uciekinier” nie odpuścił i jeszcze tego samego dnia, późnym wieczorem znowu próbował wyjść z oddziału. Tym razem mężczyzna otworzył okno na I piętrze i wyskoczył upadając na wybetonowane podłoże. Na szczęście dla 50-latka odniesione obrażenia nie zagrażały jego życiu.

Na temat zajścia z 50-latkiem policjanci przygotowali dokumentację, która zostanie przekazana do Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony