Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci oddali osocze

Data publikacji 26.03.2021

Osocze osób, które przechorowały COVID-19, jest dzisiaj niezwykle cenne i pożądane. Pomaga w leczeniu innych zakażonych. W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Radomiu wczoraj tym cenny darem podzielili się dzielnicowi z Grójca, którzy zwalczyli chorobę.

Policjanci wielokrotnie udowadniali, że poza zwykłą służbą pomagają na wiele rożnych sposobów. Jednym z obszarów, gdzie funkcjonariusze służą pomocą jest honorowe krwiodawstwo. W grójeckiej komendzie i podległych jednostkach jest wielu funkcjonariuszy, którzy regularnie oddają krew.

Obecnie szczególnie potrzebne jest osocze ozdrowieńców, które wykorzystywane jest przy leczeniu chorych na COVID-19. Organizm osoby która, otrzymuje osocze często nie jest w stanie wytworzyć własnych przeciwciał lub wytwarza je zbyt wolno. Podanie gotowych przeciwciał znacznie przyspiesza działania obronne organizmu i pozwala skuteczniej walczyć z koronawirusem.

Wśród dawców nie mogło zabraknąć policjantów, którzy przeszli zakażenie wirusem. Wczoraj, aby pomóc zmagającym się z koronawirusem osocze oddało dwóch funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

Zachęcamy wszystkich ozdrowieńców do dzielenia się tym niezwykle cennym, bo mogącym uratować życie darem. Samo pobieranie osocza trwa zaledwie około 40 min., jest bezpieczne i bezbolesne.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony