Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

14. rocznica tragedii w ZK Sieradz

Data publikacji 26.03.2021

26 marca 2021 roku obchodzimy czternastą rocznicę tragicznych wydarzeń w Zakładzie Karnym w Sieradzu. Wówczas od kul więziennego strażnika zginęło trzech policjantów – aspirant Andrzej Werstak oraz młodsi aspiranci Wiktor Będkowski i Bartłomiej Kulesza. Służąc ojczyźnie oddali swe życie.

Nasi koledzy pracowali razem z nami, wspierali nas w służbie i w życiu prywatnym. Byli młodzi, nikt nie spodziewał się, że mogłoby ich zabraknąć, że mogliby nie wrócić ze służby. Niestety 26 marca 2007 roku w trakcie konwojowania aresztanta policjanci zostali ostrzelani przez strażnika więziennego. Dwóch policjantów zginęło na miejscu, natomiast trzeci zmarł w szpitalu. Policja straciła wspaniałych funkcjonariuszy, a my wszyscy – oddanych kolegów.

O tragicznie poległych na służbie funkcjonariuszach pamiętało kierownictwo łódzkiej i pabianickiej policji. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin wraz z naczelnikiem Wydziału Komunikacji Społecznej komendy wojewódzkiej policji komisarzem Radosławem Włodarkiem na Starym Cmentarzu w Łodzi złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach śp. Wiktora Będkowskiego i Bartłomieja Kuleszy. Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach, młodszy inspektor Jarosław Tokarski, w imieniu policjantów i pracowników pabianickiej komendy uczcił pamięć śp. Andrzeja Werstaka. Na jego grobie złożył kwiaty, zapalił znicz i oddał hołd zmarłemu.

Cześć ich pamięci!

  • cmentarz, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi oddaje hołd tragicznie zmarłym policjantom
  • cmentarz, groby tragicznie zmarłych policjantów
  • cmentarz, groby tragicznie zmarłych policjantów
  • policjant podczas składania symbolicznych kwiatów na grobie policjanta poległego na służbie
  • policjant podczas składania symbolicznych kwiatów na grobie policjanta poległego na służbie
Powrót na górę strony