Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne manewry na drodze krajowej

Data publikacji 26.03.2021

Dzisiaj rano policjanci ze starachowickiej grupy Speed, na krótkim odcinku drogi krajowej ujawnili dwóch kierujących, którzy wyprzedzali w miejscu niedozwolonym. Najpierw zauważyli kierującego osobówką, który wyprzedzał inne pojazdy w rejonie przejścia dla pieszych. Gdy włączyli sygnały do zatrzymania zauważyli kierującego ciężarówką, który wyprzedzał w rejonie skrzyżowania. Obaj kierujący zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi, a na ich konta doliczono punkty karne.

Dzisiaj po godzinie 8 rano na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Kuczów, policjanci ujawnili kierującego citroenem, który zaczął wyprzedzać szereg pojazdów w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych. Zanim kierujący osobówką dokończył wyprzedzanie i został zatrzymany,  kierowca jadącego w tym samym kierunku pojazdu ciężarowego, na oczach policjantów popełnił równie niebezpieczny manewr. Wyprzedzał on w rejonie skrzyżowania. 44-latek z citroena jak i 59-letni kierujący ciężarówki zostali zatrzymani do kontroli drogowej podczas której nałożono na nich mandaty karne.

Dla przypomnienia, zgodnie z taryfikatorem wykroczenie wyprzedzania przed oznakowanym przejściem dla pieszych jest zagrożone karą grzywny w wysokości 200 złotych i 10 punktami karnymi, natomiast wyprzedzanie w rejonie skrzyżowania  zagrożone jest grzywną w wysokości 300 złotych i 5 punktów karnych.   

Opr. PK

Źródło: KPP w Starachowicach

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.21 MB)

Powrót na górę strony