Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zlikwidowali domowe laboratorium amfetaminy

Data publikacji 29.03.2021

Laboratorium amfetaminy prowadzone w domowych warunkach ujawnili i zlikwidowali kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. W jednym z lubelskich mieszkań policjanci zabezpieczyli ponad 3 kilogramy amfetaminy, blisko 7 litrów amfetaminy zasadowej, ponad 600 tabletek ekstazy oraz sprzęt i substancje chemiczne służące do produkcji narkotyków. W tej sprawie zatrzymany został 65-letni mężczyzna oraz 31-latek, który przed kryminalnymi ukrył się w wersalce.

Narkotyki ukryte w zamrażarce obok mięso.

Na ślad działającego w Lublinie laboratorium amfetaminy natrafili policjanci z wydziału kryminalnego KWP w Lublinie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Podczas piątkowej realizacji weszli do jednego z mieszkań mieszczącego się w dzielnicy Tatary. Kryminalni w trakcie przeszukania pokoi ujawnili ponad 3 kilogramy amfetaminy, blisko 7 litrów amfetaminy zasadowej, około 600 tabletek ekstazy oraz 60 gramów marihuany. Część znalezionych substancji ukryta była w szufladzie zamrażarki, pomiędzy znajdującym się tam mięsem. Zabezpieczony został także sprzęt służący do produkcji amfetaminy w postaci pojemników, mieszadeł  oraz substancje chemiczne między  innymi 45 kilogramów kofeiny.

W tej sprawie policjanci zatrzymali 65-letniego mieszkańca Lublina, a także 31-latka, którego mundurowi znaleźli ukrytego w wersalce. 31-latek był już wcześniej notowany w policyjnych kartotekach.

 policjant po cywilnemu prowadzi zatrzymanego 31-latka w kajdankach

Obydwaj mężczyźni w sobotę zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Odpowiedzą za  wytwarzanie znacznej ilości narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz przygotowanie do wprowadzenia ich do obrotu. Może grozić za to kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

podkomisarz Anna Kamola

  • Narkotyki w woreczku.
  • Narkotyki w woreczku.
  • Narkotyki na wadze elektronicznej. Wyświetlacz 3.210 kilograma.
Powrót na górę strony