Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant pyrzyckiej jednostki w czasie wolnym od służby zapobiegł tragedii

Data publikacji 29.03.2021

Pyrzycki policjant w czasie wolnym od służby podjął się rozmowy z mężczyzną, który będąc na skraju swojej psychicznej wytrzymałości zdecydował się na samobójczy krok.

W czwartek, 25.03.2021 r., późnym popołudniem oficer dyżurny pyrzyckiej jednostki został zaalarmowany przez mieszkankę małej miejscowości pod Pyrzycami, że jej brat zamierza odebrać sobie życie. Na miejsce dyżurny niezwłocznie skierował patrole będące w służbie. Następnie przekazana została informacja, że mężczyzna wszedł na drzewo z przewieszonym sznurem na szyi.

Na miejsce interwencji zadysponowano również jednostkę Państwowej Straży Pożarnej oraz załogę Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna na widok przybyłych służb wykrzykiwał by nikt się nie zbliżał, bo skoczy i popełni samobójstwo.

Próby podjęcia rozmów z mężczyzną przez przybyłych funkcjonariusz nie dawały rezultatu. Na miejsce zdarzenia przybiegł również policjant pyrzyckiej jednostki, który był po służbie, a mieszkał w tej miejscowości. Funkcjonariusz z uwagi na sąsiedztwo nawiązał nić porozumienia ze zdesperowanym mężczyzną. Spokój, empatia i umiejętność kontrolowania emocji spowodowały, że po dłuższych namowach udało się policjantowi odwieść mężczyznę od próby odebrania sobie życia i nakłonienia go do zejścia z drzewa.

Przybyła na miejsce zdarzenia załoga pogotowia ratunkowego udzieliła potrzebującemu pomocy i przekazała go do specjalistycznej placówki.

Dzięki szybkiej, bezinteresownej i profesjonalnej reakcji naszego policjanta udało się zapobiec tragedii.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony