Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczeciński policjant po służbie rozpoznał sprawców przestępstwa

Data publikacji 30.03.2021

Funkcjonariusz referatu wywiadowczego po zakończonej służbie rozpoznał na ulicy dwóch mężczyzn znanych z wcześniejszych interwencji. Intuicja policjanta nie zawiodła. Mężczyźni wracali z dokonanej kradzieży sklepowej. Chwilę później zostali zatrzymani za popełnione przestępstwo.

Dobre rozpoznanie w środowisku przestępczym, policyjna czujność i spostrzegawczość policjanta przyniosła pozytywny efekt.

Wczoraj, 29.03.2021 r., w godzinach popołudniowych, policjant z Referatu Wywiadowczego Komendy Miejskiej, wracając po zakończonej służbie do domu zauważył na ulicy dwóch nerwowo zachowujących się mężczyzn, którzy nieśli reklamówki wypełnione czekoladami. Ich zachowanie przykuło uwagę funkcjonariusza, który rozpoznał szczecinian z wcześniejszych interwencji, głównie dotyczących kradzieży.

Policjant zmienił swoje plany i postanowił sprawdzić co jest powodem takiego zachowania, jadąc tramwajem za mężczyznami. Jednocześnie poinformował o całej sytuacji swoich kolegów będących w służbie.

Kilka przystanków dalej w centrum miasta policyjni wywiadowcy zatrzymali 23 i 31-latka, którzy zdziwili się interwencją funkcjonariuszy. Kolejny raz intuicja policjanta nie zawiodła. Jak się okazało, mężczyźni wracali ze skradzionymi czekoladami, a ich łączna wartość wynosi kilkaset złotych.

Szczecinianie zostali zatrzymani i odpowiedzą przed sądem za kradzież.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony