Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15-latek zgromadził 15 kg substancji służących do wytwarzania materiałów wybuchowych

Data publikacji 01.04.2021

Policjanci z CBŚP, KMP w Słupsku i funkcjonariuszami Laboratorium Kryminalistycznego w Gdańsku zabezpieczyli ponad 15 kg substancji chemicznych służących do wyrabiania materiałów wybuchowych. Materiały pirotechniczne mundurowi znaleźli w jednym z domów na terenie powiatu słupskiego. 50-latek i jego 15-letni syn usłyszeli zarzuty.

Funkcjonariusze z CBŚP i KMP w Słupsku wzięli pod lupę internetowe zamówienia substancji chemicznych służących do wyrabiania materiałów wybuchowych. Okazało się, że w dużych ilościach zamawiał 15-latek interesujący się pirotechniką. W zakupach pomagał mu ojciec. Praca operacyjna policjantów doprowadziła do ustalenia miejsca przechowywania substancji. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania policjanci znaleźli ich ponad 15 kg. 15-latek dodatkowo posiadał 2 sztuki amunicji.

Znalezione substancje zostały zdetonowane przez pirotechników, a znaleziona amunicja została zabezpieczona. 15-latek został wczoraj przesłuchany i usłyszał zarzuty m.in. gromadzenia substancji i wytwarzania ładunków wybuchowych, które mogą sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób i posiadania amunicji, a jego ojcu postawiono zarzuty pomocnictwa w nabyciu substancji.

O dalszych losach 15-latka będzie decydował sąd rodzinny. 50-latek został dzisiaj doprowadzony do prokuratury, gdzie aktualnie z jego udziałem wykonywane są dalsze czynności. Zgodnie z art. 171 kk grozi mu kara do 8 lat więzienia.

(KWP w Gdańsku / kp)

  • policjant prowadzi zatrzymanego mężczyznę w kajdankach
  • policjant i zabezpieczone materiały
  • policjant zabezpiecza substancje w plastikowych pudełkach
Powrót na górę strony