Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Gdyni pamiętają o najbardziej potrzebujących

W najbliższą niedzielę większość z nas w rodzinnym gronie zasiądzie do wielkanocnego śniadania. To już drugie Święta Wielkiej Nocy, które będziemy spędzać w czasie trwania pandemii. Dlatego w tym szczególnym okresie policjanci nie zapomnieli o najbardziej potrzebujących i odwiedzili osoby bezdomne.

Mimo, że dni są coraz cieplejsze, temperatury w nocy wciąż stwarzają realne zagrożenie dla osób bezdomnych. W trosce o ich zdrowie, policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni, regularnie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Mundurowi i pracownicy socjalni proponują takim osobom przejazd do ośrodków, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek, otrzymać czystą odzież i nocleg. Jednak nie każdy chce z tej pomocy skorzystać.

Zbliżają się Święta Wielkiej Nocy i policjanci nie potrafią przejść obojętnie obok najbardziej potrzebujących. Dlatego w tym szczególnym czasie postanowili odwiedzić osoby bezdomne, sprawdzić, czy czegoś potrzebują i przekazać maseczki oraz żywność. Wszystko po to, aby im podarować choć namiastkę nadchodzących świąt.

Gdyńscy policjanci bardzo chętnie biorą udział w tak szczytnych celach. Mundurowi spontanicznie angażują się i z entuzjazmem włączają się w takie akcje.

  • policjanci rozdają paczki żywnościowe potrzebującym
  • policjanci rozdają paczki żywnościowe potrzebującym
  • policjanci rozdają paczki żywnościowe potrzebującym
Powrót na górę strony