Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli kobietę, która chciała targnąć się na swoje życie

Data publikacji 06.04.2021

Jeleniogórscy policjanci nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez mieszkankę powiatu karkonoskiego. Funkcjonariusze odnaleźli ją siedzącą na torowisku. Trzy minuty później tą trasą przejechał pociąg. Kobietę przekazano pod opiekę lekarzy specjalistów.

W świąteczny dzień około godziny 5:00 policjanci ze Szklarskiej Poręby pojechali na zgłoszenie, według którego na przejeździe kolejowym w Piechowicach miała leżeć na torach kobieta. Na miejscu funkcjonariusze zastali pracownika kolei, który poinformował, że podczas powrotu drezyny z prac wykonywanych na linii Piechowice – Szklarska Poręba zauważyli leżącą na torach kobietę, która następnie oddaliła się wzdłuż torowiska w kierunku Piechowic. Ponadto poinformował, że za około 15-20 minut tą trasą będzie jechał pociąg.

Policjanci ruszyli na jej poszukiwanie. Około 150 metrów od ulicy mundurowi zauważyli kobietę siedzącą na torach. Jej kondycja psychiczna była zła, ponadto kobieta znajdowała się pod wpływem alkoholu. Poinformowała, że chce odebrać sobie życie. Desperatką okazała się 45-letnia mieszkanka powiatu karkonoskiego. Policjanci w spokojnej rozmowie przekonali zrozpaczoną kobietę do zejścia z torów. Trzy minuty później tą trasą przejechał pociąg. 45-latkę przekazano pod opiekę lekarzy specjalistów.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony