Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ukrywał się w drewnianej szopie

Data publikacji 07.05.2008

Policjanci z Wołomina zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. 25-letni Tomasz J. ścigany dwoma nakazami doprowadzenia wydanymi przez sądy w Wołominie i Otwocku ukrywał się w przydomowej drewnianej szopie. Teraz na najbliższe miesiące małą komórkę zamieni na zakład karny.

Policjanci z Wołomina zajmujący się poszukiwaniami przez dłuższy czas tropili Tomasza J. Zebrane informacje doprowadziły ich do jednej z posesji w Ząbkach. Funkcjonariusze zorganizowali zasadzkę i w godzinach wieczornych zatrzymali poszukiwanego. Mężczyzna dobrze wiedział, że policjanci przyszli po niego. Gdy ich zobaczył schował się w jednej z szop na drewno. Jednak i to mu nie pomogło bowiem czujni kryminalni wypatrzyli Tomasza J. 25-letni poszukiwany prosto z komórki trafił do policyjnej celi. Teraz mężczyzna zostanie doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi 8 najbliższych miesięcy. Został skazany za kradzież z włamaniem i uszkodzenie mienia.

Nim dojdzie do zatrzymania ukrywającego się przestępcy, policyjnych "poszukiwaczy" czeka często żmudna praca, wymagająca złożenia całości z wielu drobnych informacji. Funkcjonariusze nawiązują współpracę z innymi jednostkami Policji i instytucjami, zamieszczają odpowiednie informacje w systemach informatycznych, dostępnych tylko dla upoważnionych, ale także zdarza się, że takie wiadomości pojawiają się na stronach internetowych lub w mediach.

W każdej komendzie poszukiwaniami zajmuje się specjalny zespół "kryminalnych". Swój udział w zatrzymywaniu takich osób mają też policjanci z pozostałych sekcji i poszczególnych komisariatów. Niektórych poszukiwanych funkcjonariusze namierzają i zatrzymują już w kilka godzin po otrzymaniu informacji o takiej potrzebie. Najczęściej poszukiwania są prowadzone w celu ustalenia miejsca pobytu poszukiwanego, zgodnie z sądowym nakazem doprowadzenia do aresztu bądź zakładu karnego lub na podstawie listów gończych wydawanych najczęściej za podejrzanymi o dokonanie najcięższych przestępstw czy za sprawcami działającymi w zorganizowanych grupach przestępczych.
Powrót na górę strony